Bezstarostne po dlhé roky – kvalita VitalSpa

Istotne je aj pre Vás samozrejmé, že prémiový produkt je vyrobený z materiálov bezchybnej kvality.
Ale v čom tkvie nadčasovosť vysokovýkonnej vírivky VitalSpa, vďaka čomu po dlhé roky bezproblémovo zabezpečí oddych pre Vás aj pre Vašu rodinu?

Čo je obklad Thermowood?

Drevo je všestranne využiteľný materiál, keďže sa dá ľahko opracovať a ponúka široké spektrum vzorov a   farieb. Práve preto sa vonkajší obklad vírivky vyrába z tohto trvácneho materiálu, ktorý vďaka jedinečnému ošetreniu odoláva silným slnečným lúčom, vode ako aj teplotným zmenám.

Pri procese Thermowood ide o tepelné ošetrenie dreva, v rámci ktorého sa drevo zbavuje každej látky a zlých vlastností, ktoré boli dovtedy jeho súčasťou. Čiže nenapučí sa vplyvom vody, nevysuší sa vplyvom slnečného svetla, nevzniknú v ňom škáry a neusadia sa v ňom škodcovia.

Ošetrenie v podstate uzatvára póry dreva, čím sa stane odolným, a to bez použitia chemikálií.

Akrylátové teleso vírivky

Charakterizuje ho výnimočne dlhá životnosť. Na akrylátový povrch Lucite sa vďaka jeho antibakteriálnej úprave nezachytávajú baktérie, čo napomáha práci mechanických filtrov a chemických látok. Keďže samotný povrch znečistený nie je, čistiace zariadenia musia čistiť iba vodu.

Tajomstvá pod plášťom

Keďže podstata ostáva takmer vždy zahalená,  nahliadnite s nami pod plášť vírivky.

Ktoré súčiastky pracujú najviac pre Vaše pohodlie od prvého stlačenia gombíka?

Kovová nosná konštrukcia a izolácia

V prípade vírivky s kovovou nosnou konštrukciou je stabilita zaručená. Nezdeformuje sa ani vplyvom veľkej záťaže a odoláva vplyvom prostredia. Na povrch kovového rámu je nanesená hrubá izolačná vrstva, ktorá udržiava teplo a tlmí vibrácie. Až potom nasleduje vonkajší obal Thermowood a akrylová vírivka. Vďaka hrubej izolácii „štyri ročné obdobia“ a krytu, voda vo vírivke nevychladne ani v zime a zariadenie využíva tepeľnú energiu vznikajúcu počas vlastnej prevádzky.

Čerpadlá a trysky

Sú „dušou“ hydromasáže. Sú vyvinuté pre pravidelné používanie a pre veľké zaťaženie. Pracujú s identickou účinnosťou aj po 15 rokoch.

Povrch trysiek z nehrdzavejúcej ocele odoláva škodlivým účinkom vody a chemických látok. Vyhovieť musia jedinej požiadavke: musí cez ne  voľne prúdiť silný vodný prúd, miešaný so vzduchom.

Filtračný a čistiaci systém

Dlhú životnosť možno dosiahnuť vtedy, ak v potrubí s vysokou priepustnosťou nebudú usadeniny. Udržiavať vynikajúcu kvalitu použitím minimálneho množstva chemikálií možno len použitím vysokovýkonnej filtrácie.

Mechanické filtre

Obeh vytvorený obehovým čerpadlom zhromaždí nečistoty vo vírivke, preto mechanické filtre s celkovým povrchom 7,4 m2 vodu účinne očistia. Vznášajúce sa nečistoty sa zozbierajú v koši uloženom v skimmeri. Pre účinnú filtráciu VitalSpa zdvojnásobila filtračnú plochu, vo všetkých vírivkách VitalSpa sa nachádzajú dva filtre s antibakteriálnym povrchom.

Chemická úprava vody

Pomáha práci mechanických filtrov takým procesom, ktorý nepoškodzuje akrylátový povrch vírivky. Ozónové čistenie vody je pre prostredie úplne neškodné a neškodí ani ľudskému zdraviu.

Účinnosť automatického systému na čistenie vody potvrdzuje aj to, že vďaka jeho používaniu stačí vymeniť vodu vo vírivke raz za rok. Zabezpečuje dokonalú kvalitu vody po dlhé mesiace tak, že automaticky uvoľňuje do systému bromid sodný.

Dlhotrvajúca a hospodárna prevádzka

Pri inštalácii a prevádzkovaní vírivky stačí, ak dodržíte niekoľko základných pravidiel.

  1. Vírivku umiestnite na vodorovné, spevnené miesto. Vírivka sa nemôže nakloniť ani vtedy, keď je plne napustená vodou a práve v nej oddychuje 5 osôb.
  2. V záujme zaistenia prístupu z každej strany sa postarajte o odvod vody a vhodné okolie vírivky. Nebudete tak musieť vstupovať do bazéna z premočenej pôdy a môžete predísť predčasnému opotrebeniu filtrov.
  3. Inštaláciu a prvé uvedenie do prevádzky nechajte na odborníka, keďže on disponuje potrebnými odbornými znalosťami na profesionálne napojenie vírivky na vodu a elektrinu.
  4. Filtre pravidelne čistite a ak je to potrebné, vymeňte  ich pomocou odborníka.
  5. Aby ste predišli škodám, postarajte sa o ochranu pred mrazom ešte pred zimným obdobím.

Vírivky VitalSpa pozostávajú z komponentov prvej triedy pochádzajúcich od dodávateľov z Ameriky a zo západnej Európy, ktoré montuje maďarský výrobca s takmer 20-ročnými skúsenosťami vo výrobe hydromasážnej techniky. Vynikajúcu kvalitu výrobkov osvedčil nezávislý certifikačný orgán TÜV.

Vďaka svedomitej starostlivosti formou pravidelného servisu, kontrolou, údržbou si môžete užívať Vašu vírivku a zážitok VitalSpa desaťročia.

Kvalitu dávame my, starostlivosť je na Vás.

Pin It on Pinterest