Bezplatný prieskum na mieste

Zazimovanie masážnej vírivky zverte do rúk odborníkovi

Zazimovanie masážnej vírivky zverte do rúk odborníkovi

Zazimovanie masážnej vírivky zverte do rúk odborníkovi 800 667 VitalSpa vírivky, jacuzzi

Pozorovať hviezdy z masážnej vírivky počas teplej letnej noci je s ničím neporovnateľný zážitok. S príchodom zimy však musíme mať vírivku už v takom stave, aby následne nevznikli problémy ani pri jej opätovnom sprevádzkovaní na jar. Zazimovanie vonkajších víriviek si vyžaduje rozsiahle skúsenosti a starostlivý prístup, preto je potrebné aj dvakrát zvážiť, či to niekto spraví svojpomocne alebo zavolá odborníka.

Zazimovanie je potrebné z odborných aj hygienických dôvodov. Stačí si spomenúť na vonkajšie vodovodné kohútiky v záhrade rodinného domu alebo pri chate, ktoré je koncom jesene potrebné odborne uzatvoriť. Vypúšťanie vody z kohútika v záhrade, a teda jeho zazimovanie má jednoduchý dôvod: zamrznutá voda v potrubí by spôsobila škody, ktoré by mohli zničiť aj celú sieť.

Zazimovanie vonkajších víriviek sa nekončí tým, že odstránime viditeľnú vodu, proces totiž okrem zbavenia sa viditeľnej i neviditeľnej vody zahŕňa aj čistenie a údržbu technických zariadení vírivky.

Zimné mrazy

Bez zazimovania vírivky môžu zimné mrazy vážne poškodiť rôzne časti vírivky. Mrazy môžu ublížiť dlažbe alebo častiam vodovodných zariadeníaž do tej miery, že by si mohlo vyžiadať nákladnú opravu alebo náhradu. Tzv. zvyšková voda, ktorá zostane v potrubí alebo v technickom systéme v dôsledku nedostatočného zazimovania roztrhne rúry a spôsobí vážne škody aj na technickej výbave.
Nebezpečná však nie je iba teplota pod nulou. Vodu je potrebné odstrániť z dlhšie nepoužívanej vírivky aj vtedy, ak teplota neklesne pod nulu. Zvyšková voda je totiž výbornou živnou pôdou pre množenie baktérií, čo môže mať nepríjemné následky na budúcich kúpajúcich sa.

Za domácich podmienok nie každý dokáže vykonať tieto úlohy bez nedostatkov. Okrem odhodlania sú totiž k zazimovaniu potrebné aj vhodné nástroje a čistiace prostriedky. Neskúsené ruky budú potrebovať okrem veľkého množstva času aj rôzne hadice, špeciálny vodný vysávač, konektory, vhodný kompresor, nehovoriac o rôznych chemikáliách, keďže ani z čistiacich prostriedkov si nevystačíte s jedným typom.

Zazimovanie vírivky zverte do rúk odborníkovi

Je úplne prirodzené, ak niekto z úsporných dôvodov chce vykonať zazimovanie masážnej vírivky radšej sám. Takéto úsporné riešenia však často prinášajú nemalé finančné obete.

Mraz ohrozuje potrubie, prípadné rozmnoženie baktérií ohrozuje užívateľov, a tomuto všetkému by sa dalo predísť, keby majiteľ zavolal odborníka. Servisný pracovník, ktorý sa špecializuje na vírivky, má k dispozícii všetky nástroje, ktoré sú potrebné k dokonalému zazimovaniu, už ani nehovoriac o chemikáliách.

Chemikálie a špeciálne nástroje sú potrebné nielen pri čistení a údržbe, ale majú prioritnú dôležitosť aj pri odbornom uskladnení filtrov. Práve preto odporúčame, aby ste sa obrátili na odborníka, veď nesprávne zazimovanie môže spôsobiť oveľa nákladnejšie problémy.

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok